Už kavą atsiskaitysite grynais, kortele ar telefonu?


Taip, dabar jau atėjo tokie laikai, kai pardavėjas gali Jūsų paklausti, kuo atsiskaitysite: grynais, kortele ar telefonu. Tokią galimybę Lietuvoje Europos krepšinio čempionato metu pristatė Mokipay. Beje, spėjo ne tik pristatyti, bet jau ir laimėti Metų gaminio 2011 apdovanojimą. O ar paprastas vartotojas sutiktų Mokipay apdovanoti tokiu titulu?

Naudojimasis. Visų pirma, reikėtų paminėti, kad Mokipay šiuo metu veikia su Omnitel (ne tik su abonentu, bet ir su Ežiu ir Extra) ir Bitės kortelėmis, o kadangi naudojuosi Tele2, prijungti Mokipay prie savo kortelės nepavyko. Teko naudotis apžvalgai atsiųsta Ežio pakuote, kurią nusipirkę už 7 litus gaunate 5 litus Ežio paslaugoms ir dar 5 litus Mokipay pirkiniams. Pakuotėje radau įprastus išankstinio papildymo kortelės pakuotės atributus ir dar atskirą Mokipay pakuotę. Ten – lustinis lipdukas, kurį reikia priklijuoti ant telefono nugarėlės. Priklijuot priklijavau, bet nežinau, kaip būtų, jei reikėtų nuimti. Garantuotai liktų dėmė. Minusas brangių telefonų savininkams.

Perku. Aktyvavimas nebuvo sunkus. Įdėjau Ežio kortelę į telefoną, priklijavau lipduką, nusiunčiau žinutę į instrukcijose nurodytą telefono numerį ir jau paskelbė, kad galiu naudotis. Išnaudoti Ežio „padovanotus“ penkis litus nutariau Vero Cafe kavinėje. Prieš pasirinkdamas kavą, paklausiau, ar bus galima atsiskaityti Mokipay. Barista suraukė antakius, nusišypsojo ir klausiamai pasižiūrėjo į kitą baristą. Anas, lyg suprasdamas, kad čia „Emergency! Emergency!“ tipo situacija, greitai atskubėjo ieškoti užkišto Mokipay aparato. Nušluostė dulkes ir padavė. Prikišau lipduką prie aparato ekrano ir kava – mano. Supratau, kad Vero Cafe daro pakankamai skanią kavą, bet supratau dar ir tai, kad buvau turbūt pirmas ar antras lankytojas su Mokipay.

Pliusas.  Krūvos nuolaidų vienoje vietoje, reikia tik Mokipay lipduko. Nereikia tąsytis atskiros piniginės su nuolaidų kortelėmis. Minusas. Norint apsipirkti su Mokipay, vietų, kuriose jis galioja, reikia ieškoti. O jų kol kas tikrai mažai. Ypač kasdieniškų. Pliusas. Turint pakankamai pinigų Mokipay sąskaitoje ir einant apsipirkti, nereikia jokio metalo, popieriukų ar kortelės. Minusas. Padarykit, kad veiktų ir Tele2 klientams! Minusas. Iš telefono sąskaitos neima pinigų, Mokipay sąskaitą reikia pildyti atskirai. Rezultatas 2:3. Nežymi minusų pergalė.

Gerai, kad atsirado dar vienas būdas atsiskaityti. Ir gerai, kad tas būdas leidžia nesitąsyti piniginėje viso plastikinio šlamšto – galima gauti nuolaidas tiesiog su Mokipay. Tiesa, esu įsitikinęs, kad paslauga nesinaudosiu tol, kol nebus galimybės atsiskaityti man įprastose apsipirkimo vietose ir kol apie Mokipay papildymą reikės galvoti atskirai – neužteks vien telefono sąskaitos. Bet jei šie dalykai bus įgyvendinti, visai neprieštaraučiau švystelėti savo piniginę šiukšliadėžėn.

16 komentarai (-ų)

 1. Nemėginai pririšt savo Tele2 numerio pasirinkęs Bitės tinklą? Gali suveikti, nes jie padarę yra apėjimą tele2 vartotojams per bitę.
  Pas mus universitete per dėstytojus jie patys priregistravo Tele2 numerius, galima prisijungti prie savitarnos puslapio, bet atsiskaitymai tik iki 20Lt veikia.
  Mano žiniomis, tiesiog Tele2 spyriojasi ir nenori kol kas bendradarbiauti.

 2. Kai pradėjęs skaityt „Ko reikia norint naudotis Mokipay“ pamatai pirmą sakinio žodį „Ok“, kažkaip visas entuziazmas išblėsta… Iš sistemų, susijusių su pinigais, norėtųsi bent kažkiek solidumo. O peržvelgus jų tekstus, jiems lietuvių kalbą vartoti atrodo itin nelengva.

  • Manau, kad tie visokie kalbos akcentai, prie kurių vis norisi prikibti, sudėti tam, kad labiau priartėtų prie gausiausios Mokipay potencialių vartotojų grupės – jaunimo.

 3. O kažin priklijavus šį lipduką prie bato būtų galima atsiskaityti? Būtų inovatyvus batas.

  • Man tai irgi žinoma, bet kam man specialiai vienam pirkimui išimti savo, įsidėti Ežio kortelę ir klijuoti lipduką, kurį po to vieno pirkimo nuklijuosiu?

 4. Aš kai tik ežys leido naudotis skubėjau pažiūrėti kaip tai veikia ant mano telefono. Buvo problemų, tačiau mokipay žmonės geranoriškai man padėjo. TAČIAU sistema turi vieną labai blogą trūkumą, kurį straipsny aptikau taip pat, tai trūkumas kur tuos pinigus išlesti. Jau trečioje įstaigoje buvau kurie paminėti mokipay svetainėje, bet jie pasisiūlė verčiau man papildyti sąskaitą arba visai nesuprato apie ką aš. :) Taigi jau turiu lipduką kelis mėnesius, bet nė cento neišleidau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>