Tele2 ir viešos mobiliojo 4G interneto paslaptys


(Technika, kurios reikia, kad galėtumėm naudotis mobiliuoju ryšiu, 3G, 2G, o ateityje – ir 4G mobiliuoju internetu)

Šaltoką penktadienio popietę, kai žmonės pavirto krituliais, besidrėbiančiais ant šaligatvio, vienoje Radisson Blu viešbučio konferencijų salių rinkosi ne itin gausus, bet labai smagus blogerių būrys. Ne šiaip rinkosi, o susikaupę laukė mobiliojo 4G interneto paslapčių, kurias atskleisti pasiruošė Tele2 su savo bendražygiais. Salėje jau laukė Tele2 technikos direktorius kartu su kai kuriais Tele2 darbuotojais, techninės įrangos gamintojų atstovais ir „radiobangavimų“ matuotojais. Tiesa, dar laukė ir tikrai gardžios vaišės, kuriomis Tele2 norėjo mus patraukti savon pusėn.

Technika – neginčijamai sudėtingas dalykas, todėl pasistengsiu visą sugaudytą turinį kuo labiau susisteminti ir sujungtų minčių užrašus pateikti.

 • Specialiai pristatymui buvo atgabenta 4G ryšio įranga (iš tų milžiniškų stulpų-stotelių laukuose, skleidžiančių mobilųjį ryšį, išrauta pagrindinė technika). Su prie kompiuterio prijungtu modemu buvo demonstruojamas galimas greitis. Iš jo galima išspausti net 100-120Mb/s. Tiesa, pačio ryšio patikimumas priklausys nuo vietovės.
 • Tele2 jau teikia komercinį 4G ryšį didžiuosiuose Švedijos miestuose. Per 2011-uosius metus planuojama ryšiu aprūpinti visus 200 šios šalies miestų! Žodžiu, beveik visą Švediją.
 • Mobiliojo 4G ryšio modemų kolei kas sukuriama mažai, todėl tarp gamintojų neatsiranda jokios konkurencijos. Ko pasekoje, kainų rodyklės šauna į viršų. Pavyzdžiui, modemo savikaina – apie 200€ (Švedijoje galima sudaryti 18 mėnesių sutartį su 114 Lt/mėn. planu ir modemas nekainuos).
 • Lietuvoje 4G ryšys testuojamas, tariamasi dėl leidimų su Ryšių reguliavimo tarnyba. Tuo tarpu estai leidimus pasidalino dieną prieš pristatymą – gruodžio 16 d.
 • Didelę dalį stotelių priversti skleisti 4G ryšį galima tiesiog atnaujinus programinę įrangą.
 • Panašu, kad visa šiuolaikinė telefonizuotoji ir mobilizuotoji visuomenė ir pačios prie jų prisitaikiusios telekomunikacijų bendrovės juda mobiliojo interneto, o ne įprastų paslaugų, tokių kaip trumposios žinutės, pokalbiai, tobulinimo link. Galbūt ateityje, vietoje įprastų pokalbių, šnekėsimės ir susirašinėsime Skype ar Google Talk?
 • Dar nesugalvota, kaip būtų galima efektyviau išnaudoti mobilaus 4G ryšio teikiamus privalumus. Galbūt „super greitas“ internetas bus įmontuotas automobiliuose, fotoaparatuose, ar, bala žino, šaldytuvuose?
 • Atvažiavę specialistai, „radiobangavimų matuotojai“, bandė išsiaiškinti 4G aprato radiobangų pavojingumą žmogui. Bobučių kalbos ir sensacingų televizijos laidų gandai nepasitvirtino – stotelės nustatytos leistinos radiobangų normos toli gražu neviršija. Juolab, matuota tokiomis sąlygomis, lyg žmogus būtų tą prietaisą apsikabinęs. Nereikia užmiršti, kad pristatymas vyko pačiame Vilniaus centre ir radiobangų pridėjo visi mobilieji telefonai, infrastruktūra. Beje, jei pamenate tuos tyrimus su žūstančiomis bitėmis, sumažėjusia žvirblių populiacija ir žūvančiais medžiais, labiau patyrinėkite juos. Pamatysite, kad kai kurie mokslininkai mėgsta iš statistikos iškirpti tik savo nuomonei pagrįsti reikalingą plotuką.

Pristatymas buvo įdomus, jaukus, smagus ir malonus. Jau vien dėl to, kad buvo galima asmeniškai pabendrauti, pasitarti ir padiskutuoti su 4G ryšio specialistais. Tikiu, kad mobilusis 4G ryšys visai greitu metu išplis ir Lietuvoje. O kai išplis, tai sugalvosime ir kam panaudoti.

2 komentarai (-ų)

 1. Aha, o tu kokiu nors būdu įsivaizduoji, kad operatoriaus
  finansuojamame renginyje atvažiuoja “bangų matuotojai” ir nustato
  pavojingą perviršį? Aš ne :-)

 2. Pingback: Mergaitė sako Labas! | Mergaitė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>