„Postcrossing.com“ virto mano hobiu

Atsitiktinai internete radęs šį (Postcrossing.com) stebuklą, iškart panorau išbandyti viską „savame kailyje“. Prisijungiau ir išsiunčiau kelis atvirukus. Kai sulaukiau pirmojo atviruko pats, užsidegiau noru ir toliau pradėjau juos siuntinėti, tuo pačiu gauti ir iš kitų. Tai jau pavirto mano hobiu.

Šis projektas mane žavi tuo, kad pasirodo pasaulyje žmonės vis dar neužmiršta atvirukų rašymo žmonių, o ne kompiuterių raštu bei tikrojo pašto. Kai gavau pirmąjį atviruką, ir vėl pajutau tą popierinių, ne elektroninių laiškų gavimo džiaugsmą. Tačiau dabar apie visą sistemą nuo pradžių ir mano „atvirukinę“ statistiką išsamiau.

Kiekvienas užsiregistravęs, norėdamas išsiųsti atviruką turi paspausti mygtuką „Send a postcard“ ir sutikti su taisyklėmis. Tuomet, visiškai atsitiktiniu būdu išrenkamas žmogus iš bet kurio pasaulio kampelio: duodamas jo adresas bei aprašymas – ką mėgsta, kiek jam metų, kokius atvirukus norėtų gauti (vartotojas įrašo ten ką nori). Taip pat duodamas ir specialus kodas (sakykime LT-12345), kurį gavėjui reikia įvesti registruojant gautą atviruką (registruojama per „Register a postcard“) bei siuntėjui užrašyti ant atviruko jį prieš siunčiant. Vienu metu galima išsiųsti penkis atvirukus.

Visų atvirukų išsiuntimai, gavimai kaupiasi vartotojo profilyje. Kaip aš pats supratau, kuo daugiau išsiunti – tuo daugiau gauni. Aš, asmeniškai, šiuo metu esu išsiuntęs keturiolika atvirukų, iš kurių penki keliauja, o gavęs – aštuonis. Jei norite atidžiau pažiūrėti mano profilį, užeikite į Postcrossing.com/user/nirv. Ten rasite ir valstybes iš kokių aš juos gavau ar kokioms išsiunčiau („keliaujantys“ atvirukai nerodomi).

Susitiksime „Postcrossing’e“!

45 komentarai (-ų)

 1. Na, nevisiškai nemokamai. Pašto išlaidas reikia pačiam susimokėt, atviruką nupirkti ir t.t. Bet idėja gera. Aš jau virš keturiasdešimt dienų nesusiruošiu išsiųsti atviruko. Reiks nueit į paštą ir užsipirkti.

 2. Pingback: Paskutinė Blogorama : nežinau.lt

 3. Kažkaip man keista. Nu kažkaip netikiu aš tuo pasakymu: It’s something about paper… IMHO tai – nostalgijos pasekmės apie „senus gerus laikus“, kurie nebegrįš. Komunikacijos priemonės keičiasi.

 4. Andriau, ačiū už nuorodą – užsiregistravau :) Norėjau paklausti ar siųsdamas atviruką ką nors be ID dar rašai, pvz. kas atviruke pavaizduota ar šiaip?

 5. anda >
  Čia jau kaip pats nori :) Gali rašyti, gali ne. Bet šiaip smagiausia žmogui, kad užrašytum. Nesu gavęs nė vieno atviruko, ant kurio nebūtų nieko užrašyta. Ir pats visą laiką užrašau.

 6. užsiregistravau. jau porą atvirukų išsiunčiau. tikrai smagu- vien pats rinkimo procesas. o dar kai nežinai, kur teks siųsti. labai fain :)
  ačiū už nuorodą :)

 7. Andriau, o nejaugi neturi draugu, kuriems be internetines programos galetum issiusti atviruko? Jei nori as tau is Turkijos atsiusiu :) kaip zmogui vertinanaciam, visada megau rasyti popierinius laiskus ir atvirlaiskius :)

 8. As jau ten sedziu apie metus laiko :]]] jau 80 atviriku turiu, vat :PP Tikrai super tas postcrossing’as!

 9. Pingback: Postcrossing - mėgstantiems gauti tikrą paštą! « Timas

 10. Pingback: Šią savaitę skaičiau… #2 :: Karolis Pocius

 11. Pingback: Tinklaraštis atvirukų mainams – Postcrossing : nežinau.lt

 12. Pingback: elt.lt » Blog Archive » Kada paskutinį kartą išsiuntei atviruką?

 13. Pingback: bartaz.lt | Donato Tinklaraštis » Postcrossing - rocks!

 14. Pingback: Postcrossing’as ir kitoks atvirukų kolekcionavimas

 15. Sitas uzsiemimas yra nerealus, as neturiu zodziu apsakyti kiek daug dziaugsmo suteikia ta akimirka, kai gauni atviruka ;]]]

 16. Aš irgi jau daugiau nei pusę metų “sergu” šita liga, atėmiau iš vyro pašto dėžutės raktelį, tik va liūdna, kad atvirukų pasirinkimas pas mus menkas, juodai kokiems suomiams pavydžiu ir iš jų aišku visada žiauriai smagu ką nors gaut:)

  • Jau ir Lietuvoje galima nusipirkti gražių atvirukų :) Internetinėje parduotuvėje http://www.foxart.lt :)
   Ir tikrai – suomių atvirukai žiauriai faini. Ir ne tik atvirukai, bet ir pašto ženklai. Gaila, kad mūsų paštas nesiruošia kažką įspūdingo išleisti :/

 17. Uzsivedziau. Patiko patiko… :D Tik galit paskyti ka mazdaug rasyti? vien apie save butu negrazu :/

  • Viskas vyksta štai taip:
   1) Nueinate į postcrossing.com
   2) Užsiregistruojate
   3) Spaudžiate „Išsiųsti atviruką“ (Send a postcard)
   4) Gaunate adresą, jį užrašote ant pašte nusipirkto atviruko ir užklijuojate ant jo pašto ženkliuką.

   Paprasta :-)

 18. Užsiregistravau, davė tokią lentelę, viską suvedžiau, bet kažko dėl adreso įvedimo negerai, kažko neleidžia įeiti.Tai ir sustojau.

 19. Aš priserigistravau, po to man išmetė lentelę, kur reika suvesti duomenis, apie savo šalį, miestą ir ten kažko užstrigau.Labai norėčiau pradėti šį projektą, gal vaikus prijungčiau.Reiktų man labiau viską išsiaiškinti, jūs parašėte ,, išsiųsti atviruką”, bet aš niekur neradau.Jei užvestumėt mane ant kelio būt didelis ačiū.

  • 1. Nueinate į postcrossing.com
   2. Prie prisijungimo langelio spaudžiate „Sign Up“
   3. Country: pasirinkite šalį
   Region: jūsų šalies, kurioje gyvenate, regionas/rajonas
   City/place: jūsų miestas, kuriame gyvenate.
   Username: jūsų pasirinktas vartotojo vardas (gal pasirinkote tokį, kuris jau naudojamas? pabandykite kitokį)
   Email: įveskite savo tikrą elektroninio pašto adresą (ten atsiųs patvirtinimo laišką)
   Password: suveskite pageidaujamą slaptažodį
   Full address: įveskite savo adresą. Lietuviškas adresas yra panašaus į šitą formato –
   Vardas pavardė
   Gatvė 12-34
   LT-paštokodas MIESTAS
   LITHUANIA

   4. Patvirtinsite savo elektroninio pašto adreso tikrumą: kai gausite iš Postcrossing į savo el.paštą laišką, jį pažiūrėkite ir ten rasite nuorodą, kurią reikia paspausti.
   5. Prisijungiate prie postcrossing.com su turimais duomenimis (registracijoje įvestu vartotojo vardu, slaptažodžiu)
   6. Kairiajame šone, mėlyname fone rasite nuorodą „Send a postcard“. Ją paspauskite, tuomet perskaitykite siuntimo sąlygas, pažymėkite varnelę prie „I’ve read the above notes and want to receive an address to where I’ll send a postcard.“ ir spauskite „Request address“
   7. Jums duos adresą ir Postcrossing atviruko kodą, kuriuos reikės užrašyti ant atviruko.

   Jei dar reikia pagalbos, klauskit.

 20. Ačiū Andriau už pagalbą.Viskas būtų gerai, bet prie adreso parašė: Please break your address in several lines- tai tikriausiai neduos prisijungti.Aš parašiau atskirose eilutėse.

  • Labai keista. Jei pasitikit manim ir norit, galit atsiųsti man reikalingus duomenis ir aš pabandysiu jus užregistruoti (mano paštas andrius@kleiva.lt) . Jei niekaip vis tiek nepavyks, galėsim bandyti susisiekti su Postcrossing’o valdžia.

 21. Ačiū.Dar kartą bandžiau, vis tiek ties adresu rašo tą patį, nesuprantu ką ne taip darau? Aš supratau, kad reikia atskirose linijose rašyti.Labai keista.

  • Pabandykit pakaitalioti adresą. Postcrossingas leidžia lietuviškus adresus rašyti į keturias eilutes. Gal rašot į penkias?

 22. Norėjau paklausti, ar čia siunčiant atvirlaiškius reikia dėti į voką? O kaip juos išsiųsti nededant į voką?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>