Naujojo „Mac OS X Snow Leopard“ funkcijos


Visai neseniai mane pasiekė gera žinia – naujoji “Mac OS X” operacinės sistemos versija – “Snow Leopard” (liet. snieginis leopardas) Lietuvoje “iDeal” parduotuvėse bus pardavinėjama lygiai tokiu pačiu laiku kaip ir kitose pasaulio vietose  - rugpjūčio 28 d., 17 val. Lietuvos laiku. Kadangi tai nėra visiškai nauja operacinė sistema (apie šią OS kalbama “Tai ne revoliucija, tai – evoliucija”), kartu su ja neparduodamas “iLife” programinis paketas, jos kaina nėra tokia didelė kaip pirmtakių – 99 litai.

Vieną šios operacinės sistemos kopiją nusprendžiau nusipirkti ir aš. Trumpai išbandęs bei panaršęs po šią operacinę sistemą, funkcijas, kurias pastebėjau pateikiu Jums.

 1. Vilniaus laikas. Pirmiausias pastebėjimas instaliuojant “Snow Leopard” buvo laikas. Besirenkant laiko zoną automatiškai “išmetė” Vilnių.
 2. Darbastalyje nėra “Macintosh HD”. Suinstaliavus “Snow Leopard” nustebsite – ant darbastalio neberasite “Mackintosh HD” ikonos. Nebijokite, jūsų kietasis diskas niekur nepradingo, tiesiog “Apple” nusprendė jo ikoną išimti iš darbastalio.
 3. 64  bitų sistemos palaikymas.
 4. Data ir laikas darant darbastalio nuotrauką. Kai Jūsų padaryta darbastalio nuotraukos ikona atsidurs ant darbastalio, prie jos, pavadinime bus įrašytas “nufotografavimo” data ir laikas.
 5. Pilnavertis “Microsoft Exchange” palaikymas.
 6. Patobulinta “Expose” funkcija. Suaktyvinus “Expose” ir išvydus langus, ant vieno iš jų užvedus bei paspaudus tarpo klavišą galima priartinti langą bei iš arčiau pamatyti turinį. Be to, jei esate paleidęs keletą langų iš tos pačios programos, galima paspaudus palaikyti ant dock’e esančios ikonos ir išvysite būtent tos programos langus.
 7. Funkcijų peržiūra nepaleidus programos. Spustelėjus dešiniuoju mygtuku ant dock’e esančios ikonos galima pamatyti galimas funkcijas nepaleidus programos.
 8. Patogesnis neįgaliesiems.
 9. Patobulintas “Stacks” rėžimas dock’e. Jei turite aplankų dock’e, bei peržiūrite jų turinį “Stacks” būdu, atrasite keletą naujų patobulinimų. Pirmasis – pačiame “Stacks” galima peržiūrėti aplankų aplankuose esantį turinį. Antrasis – jei išsiskleidus “Stacks” jame esančių ikonų yra per daug, kad negalima vienu ypu peržiūrėti – galima slinkti. Kitaip sakant, “Stacks” pasidarė “scrollable” (liet. slenkamasis).
 10. Paprastas teksto pasirinkimas PDF failuose.
 11. Patobulinta “iChat” programa.
 12. Pridėta “Quicktime Player” programa. Ši programa buvo smarkiai patobulinta: su ja ne tik galima peržiūrėti vaizdo klipus, filmus bet ir įrašinėti video klipą, ekrano vaizdą, garsą. Čia pat nufilmuotus vaizdus galima ir sukarpyti bei iškart patalpinti į puslapius “MobileMe” ar “Youtube”.
 13. Nauji darbastalio paveiksliukai. Pridėta atskira “Art” kategorija, pridėta darbastalio paveiksliukų su snieginiu leopardu ir dar keletas naujų darbastalio paveiksliukų kitose kategorijose.
 14. Ikonų priartinimas. Naršant aplanke pelės ar touchpad’o pagalba galima priartinti ir sumažinti ikonas.
 15. Veiksmas ikonose. Nepaleidus norimo failo galima peržiūrėti jo turinį – mygtukų paspaudimu, tiesiai ikonoje, galima peržiūrėti video klipą ar tiesiog perskleisti dokumento lapus.
 16. Greitis. Pasak “Apple”, viskas šioje sistemoje turėtų pasileisti žymiai greičiau, kompiuterio išjungimas, įjungimas bei “užmigdymas” turėtų vykti žymiai sklandžiau.
 17. Naujoji sistema užima mažiau kietojo disko vietos.

Apibendrinimas: Nors OS ir nėra kapitaliai pertvarkyta, joje galima atrasti labai daug naudingų patobulinimų ir atnaujinimų palengvinančių kasdienį darbą.

14 komentarai (-ų)

 1. Tai nėra ko čia trolių atsiprašinėt. Neturiu ką apie OS pasakyt, nes pats nesu bandęs, tai galvojau bent per dantį draugiškai patrauksiu ;)

  O tu operatyvus…

 2. Mike teisus. Tinklaraščiai tuo ir įdomūs, kad gali paskaityti paties rašančio įspūdžius. Nors iš kitos pusės, tai negi per pusvalandį gali susidaryti rimtą vaizdą apie operacinę sistemą? Tam reikia bent kelių dienų. Andrius norėjo tik parodyti savo operatyvumą!

 3. Kartais ne “Stacks” vadinasi , o ne “Stocks” ? :) O šiaip, eilinį kartą Apple papūtė burbulą, ir tiek :) Lauksiu, kol galėsiu užkurt Hackintoshinį variantą ant savo laptopo :)

 4. Mike,
  Mano nuomonė pateikta trumpai, pačiame gale. O trumpai, nes apie šią sistemą nelabai ką ir yra pridurti – ji nėra visiškai atnaujinta, tik sudėta keletas funkcijų, kurias ir aprašiau. Na, o jei turėsiu didesnių pastebėjimų, kuriais būtų verta pasidalinti su jumis – būtinai parašysiu dar vieną įrašą.

  Wa1DaI,
  Mano kompiuteris: 2Ghz Intel Core 2 Duo, 2Gb RAM, 160 GB HDD.
  Šis kompiuteris su ‘Snow Leopard” startavo per 42,6 sekundės.

  fosron,
  Taip, Stacks. Na va, iš to norėjimo kuo greičiau pranešti apie “Snow Leopard” privėliau klaidų. Dėkui už pastabą.

 5. Pingback: MacOS X 10.6 Snow Leopard – pirmi įspūdžiai

 6. Na ir as nusipirkau si nauja daikciuka. dar neinstaliavau, nes norisi diegti viska is naujo, o ne tik atnaujinti, tai reik dokumentus susitvarkyti.
  Beje turiu pastebejima USA pradeda pardavineti daug anksciau nei 28 d.

 7. Nesamonė, iLife ’09 paketas parduodamas atskirai arba su “Family Pack’u” kurio kaina berods 699Lt ir Macintosh HD tikrai niekur nedingo, kur buvo ten liko. Jokių priešiškų minčių tik pastėbėjimai :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>