HP X7000: o ką, jei pelė jungtųsi per WiFi?

HP WiFi Touch Mouse X7000
Pelė iš visų kompiuterinių aksesuarų turbūt labiausiai keitėsi. Ji evoliucionavo taip, kaip nei vienas aksesuaras evoliucionuoti nesugebėjo. Iš pat pradžių turėjome pelę su laidu ir jungiamą per specialią jungtį, paskui – su laidu ir jungiamą per USB, dar vėliau – be laido, bet sujungiamą su USB lizdą eikvojančiu adapteriu. Vėliau visi iš laimės ėmė verkti, kai pasirodė pelė be to niekingo adapterio, t.y. jungiama paprasčiausiai per Bluetooth. Dabar štai HP siūlo dar vieną, niekur nematytą ir neregėtą būdą pelę prijungti prie kompiuterio – per WiFi – ir tokią mintį įgyvendino bevielėje pelėje HP X7000.

HP mintis iš esmės gera – Bluetooth įdiegtas ne absoliučiai visuose kompiuteriuose, bet jau be WiFi nė vienas kompiuteris nūdienoje neegzistuoja. Retai kas internetui prijungti naudoja kabelį. Jau žinau, ką beskaitydamas pagalvojote. „O tai ką, dabar ne tik su kompiuteriu, bet ir su pele reikės gaudyti internetą?“. Ne, tikrai ne. Pelės sujungimui nereikia jokio interneto ryšio – svarbu, kad kompiuteris galėtų prisijungti prie WiFi. Tiesa, turėdamas ir Bluetooth pelę, ir HP X7000 su WiFi, galiu pastebėti, kad WiFi pelė kur kas greičiau prisijungia ir jau beveik iškart įjungus kompiuterį galima imti ir naudotis.

HP X7000 yra tikrų tikriausias malonumas rankai. Ypač tai rankai, kuri visą dieną turi stumdyti pelę. Ilgainiui imsite nejausti, kad išvis pelę rankoje turite. Stumdysite rodyklę po ekraną ir jausite, kad tai taip pat natūralu, kaip valgyti ar eiti miegoti. Ir štai būtent toks yra daiktas, visiškai nusipelnantis ergonomiško daikto vardo. Negana to, pelė turi dar ir tris užprogramuojamus mygtukus, kuriems galima nurodyti, ką atidaryti. Tam ir, beje, pelės veikimui reikės įsidiegti programą, kurią galima parsisiųsti tiesiai iš HP. Galiu užtikrinti ir nuraminti – programa sėdės tyliai ir be reikalo neišlindinės.

Dar viena staigmena – pelėje nerasite įprastinio ratuko. Vietoje jos – juoda linija, kurią reikia perbraukti, norint puslapį pastumti žemyn ar aukštyn.  Įdomus sprendimas, bet prie jo reikės laiko priprasti. Dar vienas dalykas, kurį pelėje reikės toleruoti, jei ją įsigysite – palaikomumas. HP griežta – veikia tik su Windows 7 kompiuteriais ir taškas. Reikia ne tik, kad turėtumėte Windows 7, bet dar ir kad kompiuteris būtų „Microsoft® Windows® 7-certified“. Tai smarki bėda. Tą griežtumą tikrai galėtų šiek tiek atlaisvinti.

Galutinė šios pelės apžvalgos išvada yra paprasta ir aiški: jūs arba patenkate į tą žmonių grupę, kuriai galiu parekomenduoti pelę pirkti dėl išskirtinės ergonomijos ir patogumo, arba jūs esate toks žmogus, kuris nusipirkęs pelę visai neturės, ką su ja veikti. Nebent HP pakeistų savo griežtą palaikomumo politiką.

Kaina – apie 170 litų. Įvertinimas – 7.5/10.

9 komentarai (-ų)

 1. Fizinio ratuko nebuvimas turbūt sumažina gamybos sąnaudas, bet šiaip ratukas man nepakeičiamas. Kaip ir nešiojamuose PC – nelabai juk patogu braukyti “ratuko zoną”.

  • „Įsivaizduojamo“ ratuko braukymas nešiojamo kompiuterio trackpad’e ir bevielėje pelėje man skiriasi smarkiai. Pirmu naudotis ilgai nepatogu, o prie pelės kažkaip pripratau.

   Beje, tikrai nemanau, kad ratuko išėmimo pagrindinė priežastis buvo gamybos sąnaudų sumažinimas. Liečiamasis ratukas už tikrąjį patogesnis tuo, kad gali nusistatyti tinkamą puslapių slankiojimo greitį.

  • Gali. Viskas vyksta paraleliai, t.y. vienu metu galima naudotis ir internetu, ir pele. Naudojantis šita pele tikrai nesijaučia jokių kompiuterio veiklos trikdžių. :)

 2. Idomu kas nutunka uzluzus WiFi? Ar uztenka restartinti rauteri ar reikia restartinti visa kompika? paziurejau kaina tai kazkur apie 38$ Amazon. Ir dar nepaminejai kokius elementus vartoja/pasikauna.

  • Router’is kompiuterio su pele susijungimui nereikalingas. Reikia tik to, kad kompiuteris palaikytų WiFi. O jei kompiuteryje užlūžta WiFi, tai tiesiog veikiausiai padėtų WiFi įjungimas/išjungimas pačiame kompiuteryje.

   Pelė naudoja porą įprastinių AA tipo baterijų.

   • Na gerai, o jei mano stacionarus PC gauna interneta per laida (LAN) is rauterio (kuris turi ir WiFI) ir as leidziu WiFi per rauteri, visokiem kitokiem devaisam, tai jau butu kazkokios problemos pajungti pele i butent ta LAN PC per WiFi?

 3. Kaip tik susidėvėjo tikrąja ta žodžio prasme turima Logitech pelytė. Ji naudoja Nano recevery, o čia be jo – manau teks paimti ją. Niekada laisvų usb lizdų kompiuteryje per daug nebus :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>