Atidaryta BATGA-A, ginsianti tinklaraštininkų teises ir apmokestinsianti tinklaraščių skaitymą

DĖMESIO: Tai – balandžio pirmosios pokštas.

Po kelių slaptų Lietuvos tinklaraštininkų susitikimų bendrai nusprendėme, kad verta pasekti vieno amerikiečių dienraščio New York Times pavyzdžiu ir apmokestinti Lietuvos tinklaraščių turinį. Tokio sprendimo prieita ne tik dėl sumažėjusių atlyginimų, bet ir dėl didesnės paskatos rašymui, didesnio produktyvumo. Vienas svarbiausių iniciatyvos autorių Maumaz dar ruošiamame spaudos pranešime sakė: „Kad ir toliau galėtume siūlyti kokybišką turinį lietuviškų tinklaraščių skaitytojams, privalome žengti tokį žingsnį. Ar buvo verta ryžtis tokiam projektui – parodys ateitis. Nors gal ir nerodys, nes mes tiesiog esame įsitikinę, kad tikrai bus verta.“

Kad visas apmokestinimo procesas vyktų sklandžiau ir centralizuočiau, nuspręsta įkurti BATGA-A (Blogosferos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra), kuri aktyviai gins tinklaraštininkų teises. Kaip teigiama, sudarytos sutartys su tokiomis gigantėmis kaip Google (konkrečiai – Youtube tinklapio atstovais), Facebook, kurios leis publikuoti turinį iš šių tinklapių tik BATGA-A nariams. Tiesa, skaitytojams bus apmokestinamos ne tik turinio skaitymo, bet ir komentavimo bei įrašų talpinimo kitose svetainėse.

Kainos ir detalesnė informacija tinklaraščių skaitymo/komentavimo paketams oficialiai dar nėra paskelbtos ir vis dar aktyviai svarstomos (kai kur jau plinta ir melaginga informacija), bet aš sau leisiu papublikuoti ištrauką iš vieno susitikimo medžiagos:

Neseniai prisijungę BATGA-A nariai:

Sąrašas bus pildomas.

13 komentarai (-ų)

  1. Pingback: Ką daryti, kai pritrunki pinigų alui « Nelabai malonaus žmogaus užrašai

  2. Pingback: Laikas ir blogeriams pagalvoti apie autorių teises « Rokiškis

  3. Pingback: Viešrašiai legalizuojasi

  4. Pingback: Nemokamų tinklaraščių eros pabaiga.

  5. Spėju, kad tai neblogas balandžio 1 pokštas :) nes idėja gal iš esmės ir gera, bet greičiausiai viskas baigtu masiniu skaitytojų praradimu ir viskas. Spaltas pasitarimas – :DDD sąmokslo teorija :D. Be to nežinojau, kad blogai skirstomi į premium ir paprastus :)

  6. Pingback: Popo.lt | Blog | PoPo.lt įveda apmokestinimą blogams ir lankytojams

  7. Pingback: „VSA Vilnius“ apmokestina tinklaraštį (Balandžio 1-osios pokštas) | VSA Vilnius

  8. Mano nuomonė Lietuvos tinklaraštininkai ir pradėjo rašyti ir dalintis savo žiniomis, požiūriu su blog’o skaitytojais, kad skaitytojai juos įvertintu ir skaitytojams patiktu blog’o straipsniai. Kaip žmogus atradęs blog’ą mokės už jo skaitymą nežinodamas koks yra autoriaus straipsnių turinys, rašymo stilius?

    Žinau tik tiek, kad kai bus apmoėstinintas tinklaraščių skaitymas internete Lietuvoje, aš jų neskaitysiu. Kiek juokinga, kad Lietuvos tinklaraštininkai priėmė tokį sprendimą, imti pavyzdį iš New York Times. Lietuva, tai ne JAV. New York Times priėmė tokį sprendimą, mano manymu, nes visi jų parašyti straipsniai yra parašyti žurnalistų kurie baigę žurnalistikos studijas ir tikrai yra savo srities profesionalai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>